Logo Logo
Den pro lepší angličtinu v Ústí nad Labem

Den pro lepší angličtinu v Ústí nad Labem

Publikováno: 1. 2. 2019

V březnu jsme spolu se Severočeskou vědeckou knihovnou a naším autorizovaným zastoupením v Ústí nad Labem uspořádali několikadenní akci pro děti ze základních škol. A bylo to super!

Co myslíte, umí děti na základních školách anglicky? Spousta dětí, a možná i jejich rodičů a učitelů by odpověděla, že ne. To je ale škoda a většinou to není tak úplně pravda.

Ve spolupráci se Severočeskou vědeckou knihovnou - oddělením cizojazyčné literatury a naším zastoupením v Ústí nad Labem jsme opět uspořádali akci pro děti ze základních škol. S dětmi (a také s jejich vyučujícími) jsme si ukázali, že angličtina je především prostředek k dorozumění a že ji děti v případě potřeby umí docela dobře použít.

Pro děti od 5. do 8. třídy jsme připravili hru, která je provedla napínavým příběhem. V něm bylo potřeba splnit několik dílčích úkolů, získat indicie a splnit celkovou misi. To vše v angličtině, přiměřeně věku a dovednostem dětí. Na hodinu jsme se ocitli v anglicky mluvícím světě, kde se jinou řečí nedomluvíme.

Z akce s názvem Den pro lepší angličtinu se nakonec díky obrovskému zájmu vyklubal Týden pro lepší angličtinu. Po dobu 5 dní velký sál knihovny ožil návštěvami tříd ze základních škol, anglickým ruchem a zejména radostí z úspěšného skutečného použití cizího jazyka.

Hra respektuje jazykové úrovně podle CEFR, vychází z principů jazykových zkoušek Cambridge English. Děti v rámci hry používají všechny potřebné dovednosti - porozumění čtenému i mluvenému slovu, gramatiku a slovní zásobu na své úrovni, slovní i písemný projev. Pracují ve skupinách a na závěr dostanou malou odměnu.

Zájemci o uspořádání takové akce se mohou obrátit na nás mohou obrátit na našich kontaktech.

 

 

 

 

Scrollovat nahoru