Logo Logo
Den pro lepší angličtinu v Ústí nad Labem 26. - 28. 3. 2019 v Ústí n. L.

Den pro lepší angličtinu v Ústí nad Labem 26. - 28. 3. 2019 v Ústí n. L.

Publikováno: 1. 2. 2019

Zveme všechny žáky základních škol v Ústí nad Labem na zábavné dopoledne s angličtinou do Severočeské vědecké knihovny!

Co myslíte, umí děti na základních školách anglicky? Většina dětí, a možná i jejich rodičů a učitelů by odpověděla, že ne. My si ale ukážeme, že angličtina je především prostředek k dorozumění a že ji děti v případě potřeby umí docela dobře použít.

Máme pro děti od 5. do 8. třídy připravenou hru, která je provede napínavým příběhem. V něm je potřeba splnit několik dílčích úkolů, získat indicie a splnit celkovou misi. To vše v angličtině, přiměřeně věku a dovednostem dětí. Na hodinu se ocitneme v anglicky mluvícím světě, kde se jinou řečí nedomluvíme.

Hra respektuje jazykové úrovně podle CEFR, vychází z principů jazykových zkoušek Cambridge English. Děti v rámci hry použijí všechny potřebné dovednosti - porozumění čtenému i mluvenému slovu, gramatiku a slovní zásobu na své úrovni, slovní i písemný projev. Pracují ve skupinách a na závěr dostanou malou odměnu.

Kdo jste s námi prožili Den pro lepší angličtinu vloni, můžete přijít klidně znovu, máme nové příběhy!

Přihlásit se k programu je možné v Severočeské vědecké knihovně na adrese lanova@svkul.cz nebo v Evropském centru jazykových zkoušek na studijni@elec.eu.

 

Scrollovat nahoru